top of page
BLOGW.png

Svatební focení, Corona Virus a můj plán.Rok 2020 je zatím celkem zvláštní.

Na mail mi pořád chodí informace ohledně nemoci COVID-19 a to i mě, který se snaží zůstat nad věcí přivádí do mírné nervozity.


S Přítelkyní Terkou jsme se koncem března vrátili ze Zélandu, kde jsme trávili kus zimy.

Situace se tam vyvinula úplně stejným způsobem jako v ČR a vše je tam nyní mnohem vážněji uzavřené než u nás.

Cestou domů, na poslední chvíli přes Katar a Prahu, jsme se vyhli karanténě přikázané hygienou, ale přesto se nyní 14 dní straníme lidí a dodržujeme státní karanténu pro bezpečí všech okolo i nás.

Celý duben máme v plánu být obzvláště opatrní.


Neumím si asi ani představit, jaký stres a nervozitu prožívají všichni mí klienti a slečny s prstýnkem na ruce, které celý rok plánují svatbu.


Jako vlastník malého podnikání jsem zvyklý spolehnout se sám na sebe a své rozhodnutí. V tuto chvíli, ale příroda zařídila víc než na co se jako jedinec zmůžu.

Fotografický business dostal velkou ránu prakticky přes noc. Počítám, že budu mít velké ztráty a škrty v kalendáři, ale vše se budu snažit zvládnout, tak abych mohl fotit dál, udržel se a nakonec z této situace povstal zkušenější a silnější.

Své podnikání zakládám na upřímnosti, férovém přístupu a co největším respektu ke všem svým klientům.

Vaše zdraví a pohoda je pro mě absolutní priorita.


V tuto chvíli chci být maximálně nápomocný všem klientům, se kterýma jsem uzavřel smlouvy na letošní rok 2020. Zejména klientům z května a června a poté uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dále.


Sleduji informace vlády ČR, WHO a Worldometers.info a stejně jako, vy čekám, co se bude dít dál. Dávám si záležet na tom abych zůstal zdravý a vyhýbám se všem zbytečným rizikům kontaktu s virem a jeho šíření dál.


Jak vám budu nápomocný:

Budu mnohem více flexibilní ohledně přebookovaní anebo zrušení vašich termínů než mám ve smlouvě. V tuto chvíli je kolem viru spousta neznámých a netuším, jaká bude situace během léta i přesto, že doufám v to nejlepší a byl bych rád, kdyby aspoň starost ohledně fotografa pro vás byla co nejmenší.


Na maily a zprávy budu odpovídat co nejrychleji to půjde.


Místo osobní schůzky a kafe si můžeme zavolat anebo udělat Facetime hovor.


Mým cílem je přebookovat co nejvíce svateb tak, abychom našli společný nový termín.


Během každého focení a na svatbách budu dbát na to, abych si pravidelně myl ruce a budu si od vás udržovat odstup alespoň 2m, pokud se nedomluvíme jinak.


Pokud si budete přát, abych měl na svatbě roušku, dejte mi prosím vědět. V autě jich vždy budu mít dostatek k dispozici na celý den.


Budu k vám upřímný ohledně mého zdraví.


Během jara a léta budu minimalizovat svůj pobyt v shopping centrech a místech s velkou koncentrací lidí, jak jen to půjde.


Odložení vaší svatby.


Absolutně rozumím, pokud se rozhodnete vaši svatbu odložit nebo přesunout. "Obzvlášť na jaře"


Pokud se rozhodnete svatbu posunout na jiný termín. Vaše záloha přejde automaticky na tento termín.

V tuto chvíli jsem otevřel objednávky na rok 2021, takže i tam je hodně prostoru, kdy svatbu udělat.

Celkově se nyní všechny místa snaží vyjít lidem vstříc a svatba v týdnu v létě 2020 také není špatný nápad.

Pár klientů už si svůj termín přesunuli na pondělí, pátek nebo čtvrtek. Všechny dny v týdnu budu k dispozici včetně nedělí.


Pokud už nebude platit státem nařízený zákaz akcí a vy si svatbu přesunete na den, kdy už nebudu k dispozici nebo ji zrušíte. A já váš původní termín obsadím někým jiným, vrátím vám celou zálohu a doporučím někoho ze svých šikovných kolegů.


Nebo si pojďte udělat jen malou soukromou oslavu spojenou s focením, vemte si pár nejbližších anebo nikoho a utečme daleko od všech a od viru taky.

Seženeme oddávajícího a uděláme vše někde v lese. Oblečte se stejně krásně jako byste byli na svatbě.

Můžeme vyjet kamkoliv do hor, pravděpodobně pouze v ČR, ale to nevadí. Tam můžeme udělat nádherné fotky. Buďto v den, kdy máte termín zabookovaný nebo kdykoliv jindy. Samozřejmě upravím cenu i nabídku focení vaším potřebám.


Co se stane, pokud bych byl před vaší svatbou nemocný.


Pokud bych byl před vaší svatbou onemocněl nebo nebyl ve své kůži, budu vás co nejdříve informovat a domluvíme se, jak budeme pokračovat dále.

Budu upřímný ohledně mého zdravotního stavu a nabízím vám dvě možnosti:


Pokud budete stále chtít, abych dokumentoval vaší svatbu, budu používat roušku jestli si budete přát. Udržovat si distanc od hostů i vás, pravidelně si mýt ruce a používat tunu dezinfekce na ruce. Probereme přesně co si přejete, abyste neměli žádný blbý pocit.


Nebo mi řeknete, abych zůstal doma. Vrátím vám zálohu a pokusím se za sebe najít adekvátní náhradu, buď mezi zaběhlými fotografy anebo mladého talentovaného fotografa od kterého můžu fotky, upravit do svého stylu.


Co se stane, pokud bych musel před svatbou do karantény.


Nemám v plánu během jara a léta opouštět ČR vyjma jedné svatby na Slovensku. Ale i přesto, že bych se z nějakého důvodu dostal do karantény, vám nabízím následující možnosti.


Buďto vám pomůžu najít jiného fotografa na stejné úrovni jako jsem já anebo mladého talentovaného fotografa. Fotky pořád můžu upravit já do svého stylu.


Nebo mě můžete úplně odvolat a najít si fotografa sami, v tom případě vám vrátím celou zálohu.


Co se stane pokud před před svatbou onemocníte nebo se nebudete cítít dobře.

Prosím dejte mi vědět, že se necítíte fajn, abych se mohl připravit a věděl, že si mám dávat pozor.

Mám techniku, se kterou udělám super fotky i ze vzdálenosti třeba 5-20 metrů.


Doufám, že vám takto informace zatím stačí.


Jsem tady pro vás. D

Dejte mi prosím vědět o vaší aktuální situaci a společně vymyslíme další postup.


Ahoj a těším se, až se poznáme.


Márty.

PS: ty vousy mám oholené, aby rouška lépe fungovala.Comentarios


martythephotographerW3.png
bottom of page