top of page
BLOGW.png

Auckland / Piha beach / CoromandelCoromandel

V dnešním příspěvku přidávám pár fotek z Aucklandu, Piha Beach a Coromandelu.

V Aucklandu jsem nikdy neměl potřebu tam trávit moc času a většinu pro mě slouží jen jako přestupní město z letiště a jako místo kde navštěvuju jedny ze svých nejlepších kamarádu :) Proto s tama nemám ani moc fotek, ale i tak se tam rád vracím, ale ne na delší dobu než dva dny :)

Asi hodinu od Aucklandu je Piha beach, podle všeho celkem nebezpečná pláž, proslulá svými proudy a tradičním vysílaním v TV - ( úterý večer ) Piha Rescue :) Kde si místní záchranáři točí své mise pěkně na video a rovnou je posílájí do TV :)) Vzhledem k tomu, že byla celkem zima jsme ve vodě ani nebyli :)

Super místo je Coromandel, skvělé fotogenické scenérie a nádherná krajina. Určitě ho po příletu do AKL a plánování cesty dál doporučuju nevynechat.

Hot water beach a Cathedral Cove jsou podle mě jeho dominanty. Nezapomeťe si půjčit nebo sehnat po cestě lopatu a kýbl na studenou vodu abyste nedopadli jako my a neprosili všechny okolo jestli si můžete vykopat díru a když už jsme ji měli hotovou tak voda byla moc horká a zase jsme si půjčovali kýbl abychom vodu mohli chladit s vodou z oceánu.

K fotkám přikládám i orientační mapky aby ti co se na Zéland teprve chystají měli představu kde tyhle super místa jsou.

Rád odpovím na všechny otázky pokud budu vědět :)

PS: píšu jen o místech která jsme navštívili, takže pokud vynechám něco důležitého nebo zajímavého ( a určitě toho je hodně ) a budete chtit nějaké zajímavosti doplnit tak můžete nechat vzkat a doplnit info nebo nechat odkaz na své stránky dole v kometářích :)

ahoj Martin.

 

Auckland / Piha

 

 

Coromandel

 
 

​mapa: Auckland - Piha


 

​mapa: červený špendlík - Cathedral Cove, fialový špendlík - Hot Water Beach


 

mapa: Auckland - Hot water Beach


Comments


martythephotographerW3.png
bottom of page