top of page
BLOGW.png

Tauranga / Rotorua / McLaren Falls / Keresone Creek


V dnešním Blogu vám přináším pár fotek z okolí Taurangy a Rotorui a taky pár tipů na zajímavé místa v okolí.

Taurangou jsme jen projížděli, zašli na Mt Manganui koukli na pláže cvakli pár fotek a vyrazili dál takže nemám moc co bych vám o ní z vlastní zkušenosti řekl.

Skvělé místo na spaní kolem Taurangy je podle mě McLaren falls park. Spal jsem na Zélandu v hodně kempech ale tenhle si myslím, že je nejlepší který jsme vůbec viděli. Teplé sprchy hodně místa, piknikové stoly atd..všechno super jen pozor! Myslím, že park zavírají okolo 7PM a otevírají zase až ráno takže pokud přijedete pozdě tak se dovnitř nedostanete.

Rotorua je díky geotermální činosti celkem smradlavé město, ale za chvíli si zvyknete. Nás nějak zvlášť nenadchlo a necítili jsme se tam ani moc bezpečně. Takže jsme si jen dali Whakarewarewa park který byl podle mě fajn a můžete v něm vidět i Kiwiho..

Pokud si chcete dopřát koupel v horkém potoce zdarma tak kousek pod Rotorua je Keresone Creek...Je super zážitek dát si koupel ve řece která vypadá na první pohled že má asi 5 stupňů ale ve skutečnosti je dokonale teplá. Jen buďte opatrní a všechny důležité věci si raději vemte sebou prý se kolem Keresone Creek hodně krade a slyšel jsem i story o někom komu zůstaly jen plavky a klíče od auta.

Pod galerii přikládám i mapky pro lehčí orientaci...

ahoj mějte se super a užívejte.

PS: píšu jen o místech která jsme navštívili, takže pokud vynechám něco důležitého nebo zajímavého ( a určitě toho je hodně ) a budete chtit nějaké zajímavosti doplnit tak můžete nechat vzkat a doplnit info nebo nechat odkaz na své stránky dole v kometářích :)

 

McLaren Falls Park / Keresone Creek / Mt Manganui / Whakarewarewa

 

 

mapa McLaren Falls Park detail.

 

mapa McLaren Falls Park.

 


Keresone Creek je na některých mapách na Waikaremanoana Rd a na něterých na Old Walotapu rd..

 

Comments


martythephotographerW3.png
bottom of page