top of page
BLOGW.png

Picton, Blenheim, Nelson Lakes, Pelorus river / Marlborough


ahoj všem, dnes se pustíme konečně do Jižního ostrova a do kraje ve kterém nechybí snad nic. Víno, hory, oceán, jezera a krásné řeky tak bych popsal Marlborough.

 

Picton

Picton

Prvním městem které uvidíte hned po příjezdu na trajektu ze severu je Picton. Malé a pohodové přístavní město, které rozhodně nikam nespěchá a taky náš domov :)


Picton

 

tip: Pokud přijedete pozdní ferry a hledáte místo kde levně nebo zdarma přespat doporučuju Rarangi je to krásné místo které je asi 20min autem za Pictonem směr Blenheim ve vesnici Tuamarina odpočite vlevo a pojedete 8km až na Rarangi recreation area. Noc stojí 6 dolarů a je tam sprcha a WC. Další kemp zadrma je cca 5km z cesty za Pictonem ve vesnici Koromiko.


probuzení na Rarangi stojí za to.

Pokud byste chtěli spát přímo na pláži doporučuji písčitou Whites Bay po cestě dál a nebo Robins Hood bay, která je také surfařským spotem.

 

Blenheim..

Blenheim je jedno z těch měst o které si myslím, že ho projedete za 5minut a už se tam nikdy neukážete a nebo se tam zaseknete na pěkně dlouhou dobu.

Díky vinnému průmyslu je tady spousta pracovních přiležitostí jak v oblasti Vinérek ( továren které víno zpracovávají ) tak přímo prací na vinicích.

V Blenheimu určitě doporučuju Polard Park - moc fajn a příjemné místo z BBQ zdarma a rozhodně výlet na MT Vernon který je v místních kopcích Wither Hills.


Villa Maria

tip: v okolí Blenehimu je spousta Vinérek které mají sve restarace Cellar Door a můžte buď zdarma nebo za symbolický poplatek vyzkoušet hromadu různých vín. Určitě doporučuju nevynechat. Naše oblíbení jsou Saint Clair, Villa Maria, Wither Hills,


Wither Hills

 

Na jih od Blenheimu je příjemná procházka na maják Cape Campbell .. odbočte ze silnice číslo 1 na Marfells beach road a jeďte až na konec.


 

Pokud jste fanoušci Hobita nesmíte minout a vykoupat se v Pelorus River, která je směrem na Nelson cca 60km za Blenheim. Na téhle řece se točila scéna kdy trpaslíci a Bilbo jeli v sudech na víno.


 

Posledním dnešním místem které vám popíšu jsou neuvěřitelně krásné Nelson Lakes. Které jsou cca hodinku a půl autem od Blenheimu výchozím místem je vesnice st. Arnaud a Lake Rotoriti kde pod molem můžete vidět doopravdy obří úhoře. Vřele doporučuji trek na Lake Angelus a Angelus Hut jde o dvou až třídenní trek který se dá klidně natáhnout i na více než týden a troufám si říct že jde i opravdový ráj na zemi.


Angelus Hut a Lake Angelus / Nelson Lakes

Vím, že jsem toho z Marlborough hodně vynechal, ale tohle jsou má oblíbená místa a pokud víte o nějakých dalších a nebo máte otázky budu rád za vaše postřehy v komentářích.

ahoj Martin.

 
 

treky okolo Nelson Lakes. Doporučuju minimálně MT Robert Car Park - Speargrass Hut - Angelus Hut - Robert Ridge zpět na Car Park 2-3 dny.


Nelson Lakes


Rarangi - super camp za 6 dolarů na noc. Kousek od Ferry


Blenheim a Mt Vernon


Pelorus Bridge a Pelorus RiverWairau river - z vrtulníku

Marlborough


Commentaires


martythephotographerW3.png
bottom of page