top of page
BLOGW.png

NEW ZEALAND SOUTH ISLAND


AHOJ,


NA JÍŽÁKU JSME S TERKOU ZŮSTALI VĚTŠINU ČASU. MYSLÍM, ŽE TO BYLO OKOLO 23 DNÍ, ALE NEJSEM SI TEĎ PŘESNĚ JISTÝ.


PŘIJELI JSME LODÍ DO PICTONU A POTOM POKRAČOVALI OKOLO. VZHLEDEM K POČASÍ A UŽ MĚSICE DOPŘEDU ZABOOKOVANÝM CHATÁM JSME JEZDILI DOCELA ZE STRANY NA STRANU.


VŠE SE VLASTNĚ ODVÍJELO OD CHAT, KTERÉ UŽ BYLY NA SEZÓNU PLNÉ A TAK JSME KOUPILI DNY, KTERÉ ŠLY.

CELKEM JSME MĚLI NA JIŽÁKU CHATY 4. ANGELUS, MULLER, WELCOME FLAT A LIVERPOOL. A TAKY NĚJAKOÉ VĚCI, KTERÉ JSME NECHTĚLI MINOUT.

BOHUŽEL KVŮLI ŠPATNÉMU POČASÍ JSME SE NA WELCOME FLAT NEDOSTALI. A LIVERPOOL, KTEROU JSME MĚLI NAKONEC JSME ZRUŠILI.


ALE TO NÁM VŮBEC NEVADILO ASPOŇ JSME SE NA OBLÍBENÉ MÍSTA JAKO KAIKOURA, QUEENSTOWN A MT COOK PODÍVALI VÍCKRÁT.


VÝLET JSME PŮVODNĚ CHTĚLI ZAKONČIT V CHRISTCHURCH A Z TAMA LETĚT DO AUCKLANDU A DOMŮ. ALE VZHLEDEM K OKOLNOSTEM A TOMU, ŽE JSME SE CHTĚLI JEŠTĚ PROJET JSME JELI V POSLEDNÍCH DNECH ZASE TRAJEKTEM NA SEVER A AŽ DO AUCKLANDU.


TAK KOUKNĚTE NA FOTKY S POPISKAMA A KDYBY CHTĚL NĚKDO POMOCT S PLÁNOVÁNÍM VÝLETU NA ZÉLAND TAK NAPIŠTE. AŽ SE ZASE OTEVŘOU HRANICE BUDOU ZA TURISTY RÁDI.


AHOJ. MÁRTYPICTON, RARANGI


PICTON JE SUPER. MŮŽETE SI TAM HNED PO PŘÍJEZDU NAKOUPIT NEBO DÁT FISH & CHIPS.


ASI SE TAM NEVPLATÍ PŘESPAT, POKUD PŘIJÍŽDÍTE ODPOLEDNE A NEBO BRZO RÁNO. RADĚJI BYCH VÁM DOPORUČIL JET ROVNOU NA RARANGI A WHITESBAY A TAM SI UŽ UŽÍVAT SUPER DOC KEMPŮ. JSOU CCA 30MIN CESTY. NA RARANGI JSME SPALI POSLEDNÍ DEN NA JIŽÁKU A NA WHITESBAY HNED PRVNÍ DEN FOTKY JSOU DOLE.

WHITESB BAY

WHITES BAY JE SUPER VYBAVENÁ PLÁŽ S KEMPEM ZA 8NZD NA NOC. URČITĚ JE FAJN TAM ZŮSTAT ASPOŇ JEDEN VEČER A NABRAT SÍLY NA DALŠÍ CESTOVÁNÍ.

NELSON LAKES & ANGELUS HUT


NA NELSON LAKES JSME VYJELI PŘES BLENHEIM, TAM JSME NAKOUPILI ZÁSOBY A VYRAZILI NA TREK. VÝCHOZÍ MÍSTO TREKU NA ANGELUS HUT JE NAHOŘE NA PARKOVIŠTI. ABYSTE MOHLI NA CHATĚ PŘESPAT MUSÍTE MÍT KOUPENÝ LÍSTEK.

JÁ BYL NA LAKE ANGELUS UŽ PO TŘETÍ A TOHLE BYLO ASI NEJVĚTŠÍ ZKLAMÁNÍ VÝLETU. CHATA BYLA ÚPLNĚ PŘERVANÁ DOST NEPŘÍJEMNÝMA LIDMA A BYLI JSME RÁNO RÁDI, KDYŽ JSME VYPADLI. BYLO TO JINÉ NEŽ JSEM SI PAMATOVAL.


SAMOTNÝ TREK NÁM TRVAL PŘES HŘEBEN OKOLO 5-6HODIN A ZPĚT JSME ŠLI JINOU CESTOU PŘES SPEARGRASS HUT TAKY CCA 5-6H

ABEL TASMAN & KAITERITERI


ABEL TASMAN JSME VZALI DOST V RYCHLOSTI VYJELI JSME TAM HNED ODPOLEDNE POTÉ CO JSME SEŠLI Z AQNGELUS HUT A PŘESPALI V KEMPU NA KAITERITERI DRUHÝ DEN JSME SI PŮJČILI KAJAKY A PROJELI SE NA SPLIT APPLE ROCK.


KAIKOURA


KAIKOURU MAJÍ RÁDI SNAD ÚPLNĚ VŠICHNI. JELI JSME TAM ROVNOU Z ABEL TASMAN VZALI TO PŘES KOLONII SEALU A NEŽ JSME SE NADÁLI BYL VEČER. PLÁŽ NA KTERÉ JSEM MYSLEL, ŽE BUDEME SPÁT BYLA ZAVŘENÁ, ALE ZŮSTALI JSME V KEMPU VE MĚSTE. NA DRUHÝ DEN JSME ŠLI PLAVAT SE SEALAMA - URČITĚ DOPORUČUJU. DO KAIKOURY JSME SE JEŠTĚ VRÁTILI PO CESTĚ ZPÁTKY.

HANMER SPRINGS


V HANMER SPRINGS JSME ZŮSTALI POCESTĚ ZPÁTKY Z JIHU JIŽÁKU. FAJN TERMÁLNÍ BAZÉNKY A RELAX TO JSME SKORO PO 4 TÝDNECH VE STANU POTŘEBOVALI.

CHRISTCHURCH


CHRIST BYL PRO NÁS MILÝM PŘEKVAPENÍM, JÁ OD NĚJ NĚJAK NIC NEČEKAL A ANI SE TAM NECHTĚL MOC ZASTAVOVAT. OKOLNOSTI NÁS DONUTILY SI TAM DÁT CESTOU ZPĚT NA SEVER NA JEDEN DEN PAUZU A BYLO TO FAJN SPALI JSME V KEMPU NA POLOOSTROVĚ AKAROA, TEN JSEM ANI NEVYFOTIL. ALE VNITŘNÍ TRHY RIVERSIDE MARKET JSOU SUPER.


CASTLE HILL & ARTHURS PASS


CESTOU Z KAIKOURY JSME ÚPLNĚ VYNECHALI CHRISTCHURCH A JELI ROVNOU CESTOU PŘES ARTHURS PASS. PŘESPALI JSME V KEMPU ZA CASTLE HILL, KAM JSME SE VRÁTLI AŽ RÁNO. A POTOM POKRAČOVALI DÁL NA WESTCOAST.

HOKITIKA

JEN RYCLÁ ZASTÁVKA V HOKITIKA, OMRKLI JMSE JADITY KOUPILI MAGNETY A JELI DÁL


FRANZ JOSEF GLACIER


TAK TADY NÁM POČASÍ NEPŘÁLO, FRANZ JOSEF JSME VIDĚLI A DALI SI PROCHÁZKU NAŠTĚSTÍ VEČER, ALE V NOCI PŘIŠEL ŠÍLENÝ SLEJVÁK A NA DRUHÝ DEN UŽ JSME NEVIDĚLI NIC. CHVÍLI JSME DOUFALI, ŽE SE POČASÍ ZLEPŠÍ, ALE NAKONEC JSME USOUDILI, ŽE JE TO BEZNADĚJNÉ. JEN JSME PROJELI FOX, ZRUŠILI COPLAND TRACK A JELI ROVNOU DO WANAKY.CESTA FOX - WANAKA


CESTOU PŘES FOX A ASPIRING NATIONAL PARK SKORO POŘÁD PRŠELO, AŽ TĚSNĚ PŘED WANAKOU SE POČASÍ ZLEPŠILO. BOHUŽEL COPLAND TRACK JSME MUSELI ZRUŠIT KVŮLI POVODNI.

WANAKA


POHODA JEZERO A FISH AND CHIPS. VE WANACE JSME ZŮSTALI JEDNU NOC VYŠLÁPLI NA ROYS PEAK. MUSÍM UZNAT, ŽE TO BYLA MNOHEM VĚTŠÍ DŘINA NEŽ JSEM ČEKAL, ALE VÝHLED BYL KRÁSNÝ.

QUEENSTOWN


V QUEENSTOWNU JSME ZŮSTALI TŘI NOC A JEŠTĚ JEDNU NOC NAVÍC PO CESTE Z MILFORD SOUNDU. A TO VŠECHNO HLAVNĚ KVŮLI FERGBURGERU.

MT COOK VILLAGE


V MT COOK VILLAGE JSME MĚLI NAPLÁNOVANÝ TREK A BOOKOU MULLER HUT. V DEN KDY JSME PŘIJELI NÁM POČASÍ PŘÁLO A RYHCLE JSME STIHLI TREK DO HOOKER VALLEY, ALE DRUHÝ DEN BOHUŽEL PŘIŠEL DÉŠŤ A VÍTR 100KM/H TAKŽE JSME PŘEHODNOTILI PLÁNY A VYJELI VÍC NA JIHOVÝCHOD. CHATU ZRUŠILI A DOUFALI, ŽE ZA TŘI DNY BUDE POČASÍ LEPŠÍ.

MT COOK VILLAGE / MULLER HUT


O NĚKOLIK DNÍ POZDĚJI JSME SE DO MT COOK VILLAGE VRÁTILI A POČASÍ BYLO ZA ODMĚNU. CHATA UŽ NEŠLA ZAREZERVOVAT, ALE MOHLI JSME SPÁT NAHOŘE VE STANU A BYLO TO SUPER.


MULLER HUT JE URČITĚ JEDEN Z HIGHLITU NAŠEHO VÝLETU.

MT. COOK VILLAGE HOOKER VALLEY TRACK


TADY NÁM POČASÍ JEŠTĚ PŘÁLO.

MOERAKI BOULDERS / CATLINS


MOERAKI BOULDERS A CATLINS JSME VŮBEC NEMĚLI V PLÁNU A BYLY SPÍŠE ÚNIKEM PŘED ŠPATNÝM POČASÍM V MT.COOK ASI BYCH NIKOMU NEDOPORUČIL JET CÍLENĚ NA MOERAKI KOUKNOUT POKUD NEJSTE ZAPÁLENÍ GEOLOGOVÉ. ALE CATLINS JE SUPER. PURAKANUI KEMP JE ZA 8NZD NA OSOBU ÚPLNÝ SEN. TAKÉ JSME PROJELI OKOLNÍ PLÁŽE A HLEDALI WILDLIFE.

MILFORD SOUND


Z CATLINS JSME TO STŘILHLI NA MILFORD SOUND, KDE JSME SE POTKALI S ONDROU A VERČOU. NEVÍM PROČ JSEM SI JE NEVYFOTIL :D KAŽDOPÁDNĚ ZASE CELOU NOC LILO, ALE RÁNO BYLO NA MILFORDU, KRÁSNĚ A MĚLI JSME FAKT ŠTĚSTÍ. MILFORD SOUND BYL KVŮLI NEDÁVNÝM SESUVŮM UZAVŘENÝ PRO OSOBNÍ DOPRAVU TAK JSME SI KOUPILI AUTOBUS, KTERÝ NÁS TAM Z TE ANAU DOVEZL. UŽ JSEM TAM BYL MYSLÍM PO ČTVRTÉ A JEL BYCH ZASE.


NO A Z MILFORDU UŽ JSME JELI ZASE ZPĚT NA SEVER A STIHLI VŠE CO NÁM NA POPRVÉ NEVYŠLO A BYLO TO SUPER.


AŽ TO PŮJDE JEĎTE NA ZÉLAND.

DÍKY. MÁRTY

Bình luận


martythephotographerW3.png
bottom of page